40% έκπτωση σε φοιτητές, ανέργους και σε ευπαθείς ομάδες.
Είναι η θεραπευτική παρέμβαση που χρησιμοποιεί τη λεκτική επικοινωνία ανάμεσα στον ασθενή και τον ψυχολόγο, μέσω της χρήσης ψυχολογικών τεχνικών οι οποίες είναι ειδικά σχεδιασμένες να ενθαρρύνουν την συζήτηση των συγκρούσεων και την κατανόηση προβλημάτων, με στόχο να προσφέρουν ανακούφιση από συμπτώματα και αλλαγές στη συμπεριφορά οι οποίες οδηγούν σε βελτιωμένη κοινωνική λειτουργικότητα και προσωπική ανάπτυξη.
Η ομαδική θεραπεία είναι μια μορφή ψυχοθεραπείας όπου οι θεραπευόμενοι συμμετέχουν σε ομάδες 5-10 ατόμων με την καθοδήγηση ενός ή δύο θεραπευτών, με σκοπό να βελτιώσουν τον τρόπο που αντιμετωπίζουν τις δυσκολίες, την κατάκτηση προσωπικής αυτογνωσίας και την ανάπτυξη λειτουργικών τρόπων συσχετισμού με τους άλλους.
Ο στόχος της θεραπείας ζευγαριού είναι ο επαναπροσδιορισμός της σχέσης τους, η βελτίωση της μεταξύ τους επικοινωνίας και το χτίσιμο μιας γέφυρας συναισθημάτων ανάμεσά τους. Το ζευγάρι θα μάθει νέους τρόπους συμπεριφοράς και συσχέτισης με τον σύντροφό του, αφού πολλές φορές αναπαράγουμε στις σχέσεις μας, την σχέση των γονιών μας.
Χριστίνα Παπαγεωργίου
Ψυχολόγος
Διεύθυνση Αμύντα 11 Παγκράτι |
Τηλέφωνο 210.76.64.342 |
Κινητό 6979.160.506 |